Визначні місця в Києві

Софіївський Собор
Однією з головних визначних пам'яток Києва є собор Святої Софії. Це одне з перших творів давньоруської архітектури Києва. Собор був побудований в XI столітті. Він розташований в самому центрі міста. Софія Київська прикрашена 260 кв.м. мозаїк та 3 тисячі кв.м. фресок. Навряд чи де-небудь в Європі можна знайти церкву, де б збереглося стільки фресок XI століття. Усі монастирські будівлі, що знаходяться поруч побудовані в 17 столітті і виконані в архітектурному стилі українського бароко.
Києво-Печерська Лавра
Увінчана численними золотими куполами Києво-Печерська Лавра височить на правому березі Дніпра. Лавра - це доля Пресвятої Богородиці, колиска чернецтва на Русі і твердиня православної віри. Монастир був заснований в XI столітті і забудовувався протягом 9 наступних століть. Назва Лаври «Печерська» походить від слова «печери», які знаходяться під всією територією монастиря. У печерах селилися перші монахи і до цих пір можна бачити древні усипальниці, що зустрічаються в темних підземних галереях. На території Лаври знаходяться численні музеї, в тому числі й відомий Золотий Фонд України - чудова колекція скіфського золота.
Золоті Ворота
Рідкісний пам'ятник оборонного зодчества Київської Русі, який зберігся до наших днів. Золоті ворота були головним в'їздом до Києва часів Ярослава Мудрого. Цей дивовижний витвір давньоруських зодчих викликав захоплення сучасників і наводив жах на ворогів своєю неприступністю. Золоті Ворота – могутня бойова брама, над якою підноситься Благовіщенська церква. У музеї проводяться театралізовані вистави, що розповідають про історію стародавнього Києва.
Володимирський Собор
Володимирський собор був присвячений 900-річчю Хрещення Русі і названий на честь святого князя Володимира. Храм був задуманий архітекторами в старовізантійском стилі - таким, якими будували давньоруські храми в часи князя Володимира та Ярослава Мудрого. Володимирський собор являє собою традиційний шестистовпний храм, увінчаний сімома куполами. Це блискучий зразок гармонії живопису та архітектури. Славу унікальної пам'ятки культури Володимирський собор одержав в основному завдяки своїм розписам. Собор розписували видатні російські художники: В. М. Васнєцов, М. А. Врубель, М. В. Нестеров, П. А. Сведомській і В. А. Котарбіньський.
Маріїнський Палац
Маріїнський палац був побудований за наказом російської імператриці Єлизавети Петрівни. Вона особисто вибрала місце для його спорудження і дала вказівки щодо розбивки парку. Архітектором проекту було обрано Б. Растреллі, а сам палац зводився в 1750-1755 рр. під керівництвом І. Мічуріна. Архітектура будівлі вирішена у стилі бароко. Фасад палацу звернений до Маріїнського парку. Звивисті алеї органічно вписалися в ландшафт парку. Зараз у палаці знаходиться резиденція президента України.
Андріївський Узвіз
У Києві Андріївський узвіз вважається подобою паризького Монмартру. Тут завжди можна побачити художників, демонстріруючих свої роботи, зразки прикладного мистецтва - ювелірні прикраси, посуд із скла і кераміки, різьбу по дереву, карбування, іграшки ручної роботи, монети і багато чого іншого. На Андріївському узвозі виступають співаки та артисти. Тут багато невеликих барів і кафе, де можна добре провести час. Тут все ще відчувається атмосфера Києва кінця ХІХ - початку ХХ ст.
Вул. Хрещатик
Хрещатик - головна вулиця Києва, яка у вихідні стає пішохідною. По ній дуже приємно просто пройтися або посидіти в одному з численних кафе чи ресторанів. Під час війни Хрещатик був майже повністю зруйнований. Але вже в 1943 році, відразу після звільнення міста, почалися роботи по відновленню вулиці. На Хрещатику знаходяться Київська міська рада, Центральний універмаг, Київська Філармонія, Консерваторія, станції метро «Хрещатик» і «Майдан Незалежності», адміністративні будівлі, кінотеатри, магазини, готелі та ресторани.
Пирогово - музей під відкритим небом
Парк-музей архітектури та побуту України. Його територія - 150 гектарів, на якій знаходиться близько 300 об'єктів, що представляють різні регіони країни. Відмінна риса Пирогово - театралізовані дійства. Тут звучать народні пісні, можна побачити народних умільців в роботі: вишивальниць і ткаль, різьбярів по дереву, ковалів, гончарів, майстрів по склу. У Пирогово завжди можна придбати сувеніри ручної роботи - рушники, посуд та іграшки з кераміки, дерев'яні шкатулки і різні прикраси.
Набережна Дніпра
Дніпровська набережна здавна є одним з найулюбленіших місць відпочинку киян та гостей міста. Вона тягнеться від Поштової площі - річкових воріт Києва до моста Патона. З київського річкового вокзалу можна здійснити прогулянку по Дніпру на річковому трамваї. У центрі Поштової площі відтворена церква Різдва Христового, де в травні 1861 року кияни прощалися з Тарасом Шевченком. На набережній Дніпра стоїть пам'ятник засновникам Києва - трьом братам Кию, Щеку, Хориву і сестрі Либідь.
Голосіївський парк, Національний заповідник
Це прекрасний парк з озерами, плавно переходить у ліс. Парк розтягнувся на багато кілометрів. Тінисті алеї, зелені галявини, тихі куточки з видом на озеро - що ще потрібно щоб відпочити і розслабитися...
театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка
У стінах театру, однією з найбільш яскравих неоренесансних споруд в Києві, в якій переплелися звучання багатьох епох і століть звучить музика М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського, П. Чайковського, М. Римського-Корсакова, О. Бородіна, Б. Лятошинського , М. Мусоргського і С. Прокоф 'єва. Тут на Вас чекає незабутня зустріч з постановками Дж. Верді, Дж. Россіні, Ж. Бізе та Л. Мінкуса. Сьогодні афіша театру налічує десятки вистав - творів різних композиторів, епох і стилів. Усіх їх об'єднує одне - досконалість високого мистецтва.
Театр російської драми
У самому центрі історичної частини Києва, за два кроки від Хрещатика стоїть будинок, добре відомий киянам і гостям міста - Театр ім. Лесі Українки (Російська драма). Популярність театру у глядача завжди визначається наявністю в ньому яскравих індивідуальностей. Київський театр російської драми завжди славився своїми акторськими і режисерськими талантами. Тут творили актори: М. Романов та Ю. Лавров, М. Стрєлкова і Л. Добржанська, Н. Свєтловидов, Е. Опалова, а потім О. Борисов, К. Лавров, А. Роговцева, режисери: К. Хохлов, В. Неллі, Г. Товстоногов, художники: А. Петрицький, М. Уманський, Д. Боровський, Д. Лідер, Л. Альші, композитори: Б. Лятошинський, Ю. Шапорін. Всі ці імена завжди привертали до себе не тільки професіоналів, але і простих глядачів.
Театр на Подолі
Театр на Андріївському узвозі, в серці Києва, де вирує культурне життя міста, відчувається історія минулих століть. На початку XIX століття, в будинку на Андріївському узвозі, який належав меценату Івану Шатрову, діяв домашній театр, у ньому проводилися музичні вечори і гралися драматичні вистави. Тепер цей будинок, пам'ятка архітектури, став приміщенням Театру на Подолі. Тут відкрита Театральна вітальня, в якій проходять вистави діючого репертуару театру, зустрічі з глядачами та музичні вечори.
Театр української драми
Будівля Національного академічного драматичного театру імені І. Франка було споруджено в 1898 році на Миколаївській площі. Театральна будівля зводилася архітекторами Є. П. Брадтманом і Г. П. Шлейфером для театру «Товариство драматичних артистів». Зал театру оформлений в найкращих традиціях стилю рококо. Театр імені І. Франка був заснований в 1920 році і по праву займає одне з чільних місць в історії української культури. Тут творили справжні майстри: актори, режисери та композитори, чиї імена є гордістю українського мистецтва. Основу репертуару, що включає більше 30 спектаклів, складає національна та світова класика.
Театр юного глядача
Театр відповідає вимогам всіх категорій глядачів - знайомить з казкою малюків, вводить школярів у світ великої літератури, дарує молоді чарівну атмосферу безпосереднього спілкування з актором. Глядач будь-якого віку знайде в репертуарі театру "свій" спектакль.
Театр оперети
Театр знаходиться в приміщенні Народного Троїцького будинку, побудованого в 1907 році. У 1935 році в ньому відбулася премьєра - "Летюча миша" Штрауса. Театр зберігає давні традиції театру оперети, але осучаснює свій імідж, наближаючи себе до молодого глядача. Тому, поряд з традиційними популярними оперетами тут ставлять мюзикли, музичні спектаклі та шоу-програми. 
Театр драми і комедії на лівому березі
Театр виник на хвилі демократичних змін у суспільстві наприкінці 70-х років ХХ століття, є сьогодні одним з відомих і популярних серед глядачів і авторитетним серед професіоналів. Прем'єра першої вистави "Вища точка - любов" відбулася в 1979 році. Новаторський підхід до виконання української класики, ламання стереотипів та блискуча інтерпретація відомих класичних п'єс - ось відмінна риса Театру драми і комедії на лівому березі. 
Театр ляльок
Київський Державний Академічний театр ляльок, найстаріший ляльковий театр України, був заснований в 1927 році. Проект нової будівлі театру розробив архітектор В. Юдін. Триповерхова будівля у формі казкового замку з шпилями вміщає в себе два зали - на 300 і 110 чоловік. Тут же знаходиться музей антикварних ляльок. Малюки можуть побачити і навіть торкнутися маріонеток всіх часів і народів. Всі "актори" - ляльки "працюють" в колективі з моменту створення театру. Періодично їх реставрують, когось додають, але головний склад залишається незмінним протягом більше 80 років.
Молодий театр
Постановки театру вражають несподіваним свіжим поглядом на класику драматургії і високою режисерською майстерністю. Вистави «Дон Жуан» Ж.Б. Мольєра, "Трагедія Гамлета, принця датського», «Гедда Габлер»
Г. Ібсена і «Дядя Ваня» А. Чехова стали справжніми шедеврами. Молодий театр - це «живий театр», який існує і творить в реальному часі і просторі. Він залишається відкритим усім прогресивним тенденціям в сучасному європейському театрі і в українському мистецтві.
Національний художній музей України
Це один з найбільших і найстаріших музеїв в Україні. Його експозиція містить унікальну колекцію творів українського живопису, скульптури та графіки з часів Київської Русі до сучасності. У музеї представлена одна з найкращих колекцій іконопису в Україні. Завдяки барвистому розмаїттю жанрів, течій і стилів живопису - реалізму, модерна, авангарду і сучасного модернізму можна простежити все багатство і своєрідність українського мистецтва.
Музей російського мистецтва
Розташований в колишньому особняку цукрозаводчика і мецената Терещенко. Заснований на базі колекції Терещенко та інших приватних зборів. Експозиція містить експонати образотворчого мистецтва XIII-XX ст., Давньоруського іконопису, живопису російських художників. У постійній експозиції музею роботи Левицького, Шишкіна, Боровиковського, Рєпіна, скульптори Антокольского і графіка Врубеля.
Музей іграшки
У колекції музею більше 10 тисяч примірників іграшок. Експонати зібрані з усієї країни. На полицях розташувалися ляльки у вигляді героїв з мультфільмів, радянські пучеглазі пупси, аристократки XIX століття з порцеляни і народні з дерева, тканини та соломи. Музею вдалося зібрати іграшки, з якими грають зараз і грали сто років тому. 
Музей М. Булгакова
Неможливо уявити Київ, Андріївський узвіз без музею Булгакова. Експозицію відкрили в 1993 році. Сьогодні Будинок Турбіних - це легенда Києва, музей, який неодмінно відвідують гості столиці, шанувальники творчості великого "Майстра" і, зрозуміло, кияни. В архівах музею - понад 2500 експонатів за мотивами "Білої гвардії" і "Майстра і Маргарити".
Музей українського декоративного мистецтва
На території Лаври знаходиться Музей українського народного декоративного мистецтва, колекція якого була заснована в 19 столітті видатними вченими М. Біляшівським та Д. Щербаківським. Колекція налічує понад 75 000 експонатів, деякі з них датуються 15 століттям. Тут представлені основні види народного мистецтва: вишивка, ткацтво, килимарство, кераміка, різьблення по дереву, художнє скло, декоративний розпис, іконопис і український народний одяг різних регіонів.
Музей історичних коштовностей України
Більша частина експонатів музею - це матеріали археологічних досліджень. Колекція нараховує більше 80 тисяч експонатів. Серед них: колекція скіфського золота, срібного начиння, церковного начиння, колекція монет, сучасні вироби з дорогоцінних каменів, а також світова відома Скіфська Пектораль.
Музей книги і друкарства
Експозиція музею присвячена історії української книги і книжкової справи з часів Київської Русі і до наших днів. Серед експонатів музею знаходяться рукописні книги, зразки кириличного друкарства, зразки діяльності Івана Федорова, видання XIX-XX ст., Періодика, книжкова графіка, зразки поліграфічної техніки, паперу і шрифтів.
Національний науково-природничий музей
Один з найбільших музеїв такого типу в світі. Музей створений як єдиний експозиційний комплекс у складі Зоологічного, Ботанічного, Геологічного, Палеонтологічного і Археологічного музеїв. У залах музею зібрано понад 30 тисяч експонатів, які розповідають про виникнення, будову і еволюцію Землі, її флори та фауни, про історію культур племен і народів, що заселяли територію нинішньої України. Музей налічує більше тридцяти діорам - ландшафтних експозицій і груп.